Переваги й управлінський потенціал здійснення внутрішніх моніторингових досліджень у закладах ЗСО

На численні прохання керівників закладів ЗСО області Хмельницьким ОІППО розпочато проведення серії навчально-методичних вебінарів з питань здійснення внутрішкільних моніторингових досліджень. 21 жовтня 2021 року відбувся перший вебінар на тему «Переваги й управлінський потенціал здійснення внутрішніх моніторингових досліджень у закладах ЗСО». Участь у ньому взяли директори закладів ЗСО та їхні заступники, відповідальні за методичну роботу в ОТГ, педагогічні працівники.

Вебінар проводили: Вашеняк І.Б., проректор ХОІППО з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти; Кучерук А.В., завідувач НМЦ організації наукової роботи та моніторингових досліджень, а також методисти цього центру Мітягіна С.С. та Теслик А.О.

І.Б. Вашеняк у своєму виступі наголосила на актуальності застосування моніторингового підходу до вивчення стану функціонування закладів освіти. Саме такий підхід не лише відповідає вимогам сучасності, а й значною мірою є запорукою розвитку закладів освіти, удосконалення освітньої галузі.

А.В. Кучерук пояснив сутність моніторингового підходу, його особливості та відмінні риси. Він окреслив широкий спектр аспектів, що можуть підлягати вивченню засобами моніторингових розвідок, а також докладно висвітлив очікувані потенційні позитивні ефекти застосування моніторингового підходу.

С.С. Мітягіна у своєму виступі акцентувала увагу на питаннях мотивації до здійснення моніторингу. Вона висвітлила ті виклики, з якими можуть стикатися керівні та педагогічні працівники закладів ЗСО в процесі проведення досліджень. Вона також наголосила на необхідності підвищення рівня моніторингової та загальної науково-дослідницької культури педагогічних працівників, котрі опікуються проведенням моніторингових досліджень у школі.

А.О. Теслик ознайомила учасників з нормативно-правовою базою здійснення моніторингових заходів у закладах ЗСО. Вона наголосила на необхідності дотримання усіх вимог, що висуваються відповідними законодавчими та нормативно-правовими актами, на усіх етапах проведення моніторингу.

У зв’язку з тим, що технічні обмеження не дали змогу долучитися до перегляду вебінару всім бажаючим, пропонуємо переглянути запис вебінару за посиланням: https://cutt.ly/HRQEHOH

Презентації:

Нормативно-правові документи – https://hoippo.km.ua/wp-content/uploads/2021/10/Нормативно-правовi_документищодоздiйсненнямонiторингувзакладiзагалноiсередноiосвiти.pdf

Переваги моніторингового підходу – https://hoippo.km.ua/wp-content/uploads/2021/10/Перевагимонiторинговогопiдходудовивченнястануфункцiонуваннязакладуосвiтизметоюпрогнозуванняйого_розвитку.pdf

Практичний потенціал моніторингових досліджень – https://hoippo.km.ua/wp-content/uploads/2021/10/Практичнийпотенцiалмонiторинговихдослiджен_дляудосконаленнядiялностiзакладу_освiти.pdf

На наступних вебінарах планується розглянути такі питання, як: методи моніторингових досліджень; розроблення програми дослідження; аналіз, інтерпретація та використання результатів моніторингового дослідження.