Українська жестова мова як засіб навчання та спілкування

29 червня 2022 року відбувся тренінг для директорів та фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсних центрів «Українська жестова мова як засіб навчання та спілкування. Практичний блок», організований Обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти.

Відкрила роботу тренінгу, а також окреслила його мету і завдання завідувач Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Мельник Світлана Володимирівна.

Науково-методичний та практичний модуль тренінгу провела кандидат педагогічних наук, директорка Хмельницького ІРЦ № 1, перекладачка жестової мови Рибак Ольга Анатоліївна, яка розповіла про процес трансформації української жестової мови на тлі суспільно-політичних процесів в Україні. У практичному модулі було досліджено проблеми людей з порушенням слуху в умовах війни, застосування української жестової мови в різних сферах життя (освіта, культура, медицина, соціальна сфера тощо), а також проаналізовано значення жестової мови в житті глухої людини та розглянуто приклади застосування жестового перекладу.

Учасники семінару здобули практичні знання і навички, необхідні для використання української жестової мови, отримали методичну та практичну допомогу з підвищення майстерності використання жестової мови у своїй діяльності.