Компетентнісне спрямування освітнього процесу на розвиток особистості

25 квітня 2024 р. на базі Кам’янець-Подільського ліцею №9 імені А.М. Трояна відповідно до спільного плану роботи ХОІППО ім. А. Назаренка та ГО «Асоціація керівників закладів освіти Хмельницької області» проведено обласний науково-практичний семінар «Компетентнісне спрямування освітнього процесу на розвиток, самовдосконалення та самореалізацію здобувачів освіти».

З вітальним словом до присутніх звернувся Дмитро НАЗАРЕНКО, заступник міського голови м. Кам’янець-Подільського, наголосивши на діяльності місцевої влади щодо створення необхідних умов для розвитку закладів освіти громади.

Сергій МЕЛЬНИК, начальник управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради, ґрунтовно проаналізував систему управління освітою під час воєнного стану, окреслив стан освітнього простору громади, акцентував увагу на проблемах та перспективах її розвитку, реалізації пріоритетних напрямів забезпечення якості освіти в громаді.

Віра ГУМЕНЮК, завідувачка кафедри менеджменту та освітніх технологій ХОІППО ім. А. Назаренка, кандидат педагогічних наук, доцент, координатор діяльності ГО «АКЗО», відзначила важливу роль партнерської співпраці управлінців усіх рівнів для реалізації освітніх завдань в умовах сучасних викликів і розкрила питання компетентності як нової одиниці виміру результатів навчання та освіченості людини.
Ґрунтовно висвітлив питання організаційно-методичного супроводу науково-дослідницької діяльності та дослідницьких процедур у закладах освіти сервісами ХОІППО ім. А. Назаренка Сергій БІЛОШИЦЬКИЙ, професор кафедри менеджменту та освітніх технологій ХОІППО, доктор політичних наук, доцент.

Моделі авторських шкіл Хмельниччини презентувала Надія ОРЛОВСЬКА, методист ХОІППО ім. А. Назаренка, співкоординатор діяльності ГО «АКЗО».
Наталія ОСАДЧУК, директорка ліцею №9, ознайомила з історією розвитку закладу, який працює як Школа повного дня у складі Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та Школа мистецтв, з результатами компетентнісного спрямування освітнього процесу на розвиток здібностей, інтересів, обдарувань кожного здобувача освіти.

З великим задоволенням та натхненням учасники семінару працювали в майстерках: вразила патріотичним спрямуванням літературна вітальня «Слухай. Дивись. Мовчи»; сучасне освітнє середовище для вивчення історії «Плекаймо патріотичну націю»; креативом та творчістю художня майстерка «Світле свято Великодня»; заняття з розвитку резильєнтності в кабінеті безпечного простору «Життєстійкість у боротьбі за майбутнє»; танцювальна майстерка в хореографічній залі.

Справжнім святом творчості, захоплюючою мандрівкою у світ мистецтва став мистецький вернісаж обдарованих учнів ліцею та їх талановитих наставників. Ліцей №9 вразив усіх учасників заходу творчою атмосферою, командністю, привітливістю персоналу, вихованістю учнів, мотивуючим середовищем, творчим дизайном навчальних кабінетів та коридорів. Це дійсно – територія творчості, новацій, розвитку, нових можливостей для учнів з урахуванням таких індикаторів як безпека, якість, наука, мистецтво, збереження традицій.

Дякуємо керівництву міста і колективу ліцею №9 за співпрацю та успішно проведений семінар! Бажаємо творчих успіхів, невпинного розвитку, миру і перемоги!