ГІДНІСТЬ ТА СВОБОДА – ОЗНАКИ СИЛЬНОЇ І ЗДОРОВОЇ ДЕРЖАВИ

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи .Його встановлено, згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 р. на честь початку двох знаменних подій української історії – Помаранчевої революції 2004 р. та Революції гідності 2013 р.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 до 2011 рр., але був скасований. Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів. А навесні 2014 р. розпочалася військова агресія росії, що супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької і Луганської областей.

Цьогоріч День Гідності та Свободи відзначається на тлі широкомасштабного вторгнення рф, яке розпочалося 24 лютого. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність. І в цій боротьбі ми обов’язково здобудемо перемогу!