29 серпня – День пам’яті захисників України

Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за Батьківщину, як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.
Кабінет Міністрів України розпорядженням від 9 червня 2021 року № 614-р затвердив план заходів з відзначення у 2021 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Ним передбачено проведення національно-патріотичних заходів у закладах освіти та культури, в місцях дислокації військових частин, вищих військових навчальних закладах, установах та організаціях із залученням їх особового складу та/або штатних працівників, ветеранів війни – учасників антитерористичної операції, заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях,осіб, які чинили опір незаконній окупації Автономної Республіки Крим та Севастополя.
Український інститут національної пам’яті на виконання цього розпоря-дження розробив тематичні методичні й інформаційні матеріали з нагоди цієї жалобної дати.
Рекомендуємо послуговуватися ними у своїй діяльності, зокрема, під час підготовки та проведення першого уроку у 2021/2022 навчальному році

Інформаційні матеріали – https://hoippo.km.ua/wp-content/uploads/2021/08/День-памяті.pdf