«Майбутня професія пов’язана з мистецтвом»

22 травня 2024 року відбувся панорамний вебінар «Майбутня професія пов’язана з мистецтвом», організований Хмельницьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка (методисти Анжела Махмутова та Оксана Кулик).

Захід об’єднав педагогів, студентів та професіоналів у галузі мистецтва для обговорення ключових тенденцій і перспектив у сфері мистецьких професій та був спрямований на сприяння розвитку учасників щодо розуміння та оцінки перспективних професій у галузі мистецтва, на обмін досвідом та аналіз мотивацій до впровадження інноваційних технологій у роботу з дітьми.

Під час вебінару учасники:

  • ознайомилися з ключовими тенденціями в мистецькій галузі та їх впливом на майбутні професії;
  • представили навчальні можливості для розвитку мистецького потенціалу;
  • здійснили обмін досвідом та ідеями між педагогами;
  • дискутували щодо потенційних кар’єрних можливостей та перспективних професій у мистецькій галузі.

Ірина Вашеняк, проректор з науково-педагогічної роботи ХОІППО ім. А. Назаренка, акцентувала увагу на синергії від взаємодії освітніх закладів в пошуку мистецьких ресурсів.

Анжела Махмутова, методист ХОІППО ім. А. Назаренка, нагадала про роль учителя в стимулюванні інтересу до мистецьких професій учнів старших класів.

Любов Шаля та Іванна Тарасюк, майстри виробничого навчання та викладачі спецпредметів художнього профілю Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького, розповіли про виклики та можливості розвитку творчого потенціалу здобувачів освіти в умовах воєнного стану.

Ажеліка Криленко, заступник директора по школі мистецтв Кам’янець-Подільського ліцею № 9 ім. А. М. Трояна, переконала, що випускники школи мистецтв Кам’янець-Подільського ліцею №9 ім. А. М. Трояна – приклад для наслідування.

Тетяна Беляєва, викладач відділу «Теорія музики» Хмельницького фахового музичного коледжу ім. В. Заремби, поділилася методами розкриття творчого потенціалу молоді засобами  музики.

Оксана Кулик, методист НМЦ професійного розвитку керівних та педагогічних працівників Інституту, обговорила фактори та стратегії переорієнтації у кар’єрі в дорослому віці та можливостей переорієнтації у кар’єрі в дорослому віці: вплив факторів, стратегії та відкриті можливості для зміни професійного напрямку.

Вебінар зібрав аудиторію, яка активно брала участь у дискусіях та обговореннях. Учасники мали можливість не лише почути експертів, але й поділитися власним досвідом та ідеями. Захід сприяв зміцненню професійних зв’язків та створенню нових можливостей для співпраці.