«Дні освіти Донеччини. Єднаємося для України»

15-16 листопада 2023 року в м. Київ проходив захід «Дні освіти Донеччини. Єднаємося для України», мета якого – обговорення перспектив розвитку та стратегій підвищення якості освіти в умовах воєнного стану; пошук шляхів вирішення оперативних завдань національно-патріотичного виховання; обговорення кращих практик підвищення якості освіти в областях-партнерах Донецькій, Хмельницькій та Львівській; консолідація педагогічних працівників регіонів України. Захід відбувався в змішаному форматі.

Хмельниччину представляла команда освітян на чолі з директором департаменту освіти і науки ОДА Дарія Басюк, серед учасників – Інна Шоробура, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Ірина Вашеняк, проректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка, Таміла Соболик, голова правління ГО «Асоціація керівників закладів освіти Хмельницької області», директор Нетішинського академічного ліцею Нетішинської міської ради Шепетівського району, керівники органів управління освіти і науки територіальних громад, керівники закладів освіти, педагогічні працівники області.

В рамках Днів освіти проходили: IX обласна науково-практична конференція «Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні», Діалогові панелі «Міжрегіональний досвід підвищення якості освіти: управлінський аспект» та «Міжрегіональний досвід підвищення якості освіти: кращі практики», дискусійний майданчик «Якість освіти в громаді: виклики та подолання», демонстраційні заходи «Якість освіти сьогодні: палітра можливостей».

Для учасників заходу було організовано тренінги:

  • Освітні та навчальні втрати й розриви: як розрізнити, виміряти й подолати.
  • Реалізація освітніх проєктів, спрямованих на підвищення обізнаності дітей і дорослих щодо ризиків пов’язаних з мінами та вибухонебезпечними залишками війни
  • Роль педагога у підтримці благополуччя дітей.
  • Підтримка особистості як технологія психологічного супроводу в період посттравматичного відновлення.

Команда Хмельниччини не лише продемонструвала найкращий управлінський та педагогічний досвід освітян області, а й надихнулася новими ідеями від колег.