ЗНО у 2023 році

Зовнішнє незалежне оцінювання випускників 11 класів у 2023 році проводитиметься з 22 травня до 14 липня.

Відповідні терміни передбачені наказом Міністерства освіти і науки. Проведено буде у звичному форматі. 

Учасники ЗНО матимуть можливість безкоштовно пройти зовнішнє оцінювання не більш як із п’яти навчальних предметів. Також, за бажанням, кожний вступник до закладів вищої освіти зможе обрати додаткову кількість предметів для проходження ЗНО, оплативши їхню вартість.

До переліку навчальних предметів, з яких буде проведено ЗНО, включено традиційний для попередніх сесій список тестових предметів. Загалом це 12 навчальних предметів, зокрема, українська мова, українська мова і література, математика, історія України, біологія, географія, фізика, хімія та чотири іноземних мови: англійська, іспанська, німецька й французька.

Зовнішнє незалежне оцінювання з математики (завдання рівня стандарту) та історії України (період 1914 рік – початок XXI століття) здійснюватиметься лише для проведення державної підсумкової атестації.

Наказ МОН від 08.08.2022 р. №715 «Деякі питання проведення у 2023 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти».