Дитинство: сучасні реалії, виклики, перспективи

31 травня 2021 року на базі Хмельницького національного університету відбувся науково-методичний онлайн-семінар «Дитинство: сучасні реалії, виклики, перспективи», приурочений до Дня захисту дітей.

Ініціатором проведення заходу стала Науково-дослідна лабораторія «Креативної педагогіки та зв’язків із громадськістю» кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки ХНУ, одним із співорганізаторів – Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Робота здійснювалась на пленарній і панельних площадках та у неформальному спілкуванні за такими напрямами:

1. Дитинство як соціально-педагогічний феномен.

2. Соціально-педагогічна робота з дітьми.

3. Соціально-психологічна робота з сім’ями (батьками).

4. Дидактичні аспекти навчання дітей.

5. Методичні аспекти роботи з дітьми.

6. Психолого-педагогічні проблеми кіберсоціалізації дітей у сучасному суспільстві.

7. Особливості професійної діяльності фахівців соціальної сфери в роботі з дітьми.

Учасники науково-практичного заходу від Хмельницького ОІППО (науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки та психології та кафедри менеджменту та освітніх технологій, Хмельницького обласного навчально-методичного центру психологічної служби) презентували досвід впровадження окремих науково-педагогічних напрацювань у діяльність закладів загальної середньої та дошкільної освіти та сучасні психолого-педагогічні практики для фахівців психологічної служби. Матеріали семінару узагальнено в збірнику матеріалів (тез), який буде розміщено у репозитарії Хмельницького національного університету.