Актуальні проблеми реабілітації дітей з особливими освітніми потребами

17 березня, відповідно до плану роботи, Обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти на базі інклюзивно-ресурсного центру Кам’янець-Подільської міської ради Хмельницької області відбувся (онлайн) сертифікований семінар-практикум для вчителів-реабілітологів інклюзивно-ресурсних центрів «Актуальні проблеми реабілітації дітей з особливими освітніми потребами».

Метою семінару-практикуму булопідвищення рівня професійної компетентності вчителів-реабілітологів з питань якісного реабілітаційного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася Мельник Світлана Володимирівна, завідувач Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.

На актуальних проблемах реабілітації дітей з особливими освітніми потребами наголосила Марисюк Алла Андріївна, завідувач сектору спеціальної та інклюзивної освіти Департаменту освіти і науки Хмельницької  обласної державної адміністрації.

Про особливості організації реабілітаційних занять доповіла Бровченко Лариса Миколаївна, голова осередку Всеукраїнської асоціації фізичних терапевтів у Хмельницькій області.

На реабілітації дітей з особливими освітніми потребами як умови комплексної корекційно-розвивальної роботи наголосила Генега Аліса Іванівна, методист Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.

Інформативною та насиченою бажанням сприяти ефективному розвитку дітей з особливими освітніми потребами була розповідь про діяльність інклюзивно-ресурсного центру Кам’янець-Подільської міської ради директора Ільніцької Лариси Василівни.

Поділилася з учасниками неоціненними знаннями та практичним досвідом щодо фізичної реабілітації дітей з особливими потребами з використанням подвійного завдання вчитель-реабілітолог Кам’янець-Подільського ІРЦ Мала Ольга Василівна.

Про форми роботи вчителя-реабілітолога НРЦ з дітьми з порушеннями опорно-рухового апарату таформування рухових навичок у дітей із захворюваннями нервової системи, особливості застосування сучасних методик у фізичній реабілітації розповіла вчитель-реабілітолог та вчитель лікувальної фізкультури Кам’янець-Подільський НРЦ Бас Яна Володимирівна.

Щодо особливостей застосування та використання спеціальних засобів корекції в практиці роботи вчителя-реабілітолога ІРЦ у своєму виступі наголосив Бистрицький Дмитро Євгенович,вчитель-реабілітолог ІРЦ Городоцької міської ради.

Учасники семінару-практикуму мали змогу отримати відповіді на актуальні запитання та обмінятися думками з приводу наявних проблем у процесі організації реабілітаційного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

Посилання на відеозапис :  https://drive.google.com/file/d/1Bd9nH-xz4S3pRXaZ62LLoqJjmw9Nv81S/view?usp=sharing