Кожна пригода — до мудрості дорога  

Вперше метою зустрічі обласної освітянської спільноти стало обговорення на тему «Фаховий конкурс «Учитель року – 2025»: рефлексія та перспективи». Зустріч відбулася  05 червня 2025 року  у дистанційному форматі на платформі Хмельницького ОІППО імені Анатолія Назаренка.

Темою розмови  були особливості проведення  конкурсу  у 2025 році та його можливості у майбутньому.

Віктор Очеретянко, ректор ХОІППО імені Анатолія Назаренка, голова журі номінації «Хімія», підкреслив, що участь у конкурсі – це підняття престижу закладу та громади, можливість продемонструвати себе. Він також нагадав, що всі учасники та члени журі відзначені сертифікатами інституту відповідно пройдених етапів.

Антоніна Харчук, проректор ХОІППО імені Анатолія Назаренка, голова журі номінації «Трудове навчання/Технології», розповіла про внутрішню мотивацію (та її відсутність) під час конкурсних випробувань, про складність та простоту завдань, про можливості вчителя випробувати себе та «придбати» нові ідеї колег.

Сергій Морозюк, директор центру професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради, ділився досвідом щодо науково-методичної підтримки майбутніх конкурсантів спеціалістами центру. Організовані на основі запитів вчителів консультаційні заняття, чіткий трансфер, виплати відряджень – все це передумови активності та впевненості вчителів, докази важливості  конкурсу у громаді.

Наталя Клімкіна, старша викладачка кафедри психології та інклюзивної освіти, методик природничо-математичних дисциплін і технологій, кандидат педагогічних наук, член журі акцентувала увагу на необхідності професійного та особистого зростання педагога в умовах конкурсу «Вчитель року», надала пропозицію щодо командних та міждисциплінарних форматів майбутніх конкурсів.

Ірина Шостак, учителька хімії Нетішинського академічного ліцею, переможиця обласного етапу, дипломантка ІІ туру всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2025” у номінації “Хімія” ділилась враженнями від проходження випробувань на всеукраїнському етапі. Найбільшим надбанням визначила знайомство з колегами-однодумцями та професійну комунікацію з ними. Звернула увагу на користь  від консультаційних занять, що проводили викладачі ХОІППО з переможцями обласного етапу  та запропонувала свою підтримку у підготовці майбутніх переможців.

Цікаво було б, шановні колеги,  почути ваші думки та пропозиції щодо доцільності конкурсу, організації та проведення конкурсних випробувань у майбутньому

Анжела Махмутова, методист ХОІППО   імені Анатолія Назаренка, секретар оргкомітету обласного етапу конкурсу