«Учитель року – 2020»

У Хмельницькому ОІППО стартував обласний етап всеукраїнського конкурсу . На виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 року № 489  «Про всеукраїнський конкурс «Учитель року», відповідно до Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. № 638 (зі змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 10 червня 2019 року № 798 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020», листа Міністерства освіти і науки України від 23 серпня 2019 року № 1/11-7730, наказу директора Департаменту освіти і науки Хмельницької державної адміністрації від 16 вересня 2019 № 334 – од «Про проведення обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» впродовж січня –лютого проходитиме обласний етап конкурсу.

Реєстрація на конкурс тривала, що проводитиметься у п’яти номінаціях: «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Хімія», з 16 вересня до 06 жовтня 2019 року.

Розпочався він з 01 листопада 2019 року змаганнями зонального туру, переможці якого випробовуватимуть свої сили на обласному рівні. Найкращі з них долучаться до фінальних випробувань, що проходитимуть у Білій Церкві («Початкова освіта»), Дніпрі («Історія»), Львові («Образотворче мистецтво»), Рівному («Зарубіжна література»), Чернівцях («Хімія») у квітні 2020 року.

За 24 роки конкурс відкрив тисячі нових імен талановитих педагогів. Сьогодні вони зросли професійно, посіли керівні посади, отримали наукові звання, залучені до розбудови Нової української школи.

25-й конкурс «Учитель року» об’єднає відданих своїй справі, творчих, відкритих до нових знань, готових ділитися своїми надбаннями вчителів.

Родзинками навчання молодших школяриків будуть ділитися вчителі, натхненні ідеями Нової української школи.

Учителям предмета «Історія» знадобляться уміння організовувати навчання з погляду багаторакурсності та багатоперспективності історичних подій і явищ.

Номінація «Образотворче мистецтво» об’єднає творчих учителів, які долучають дітей до світу прекрасного, до світу культури та мистецтва. Їм треба буде продемонструвати не лише методичну грамотність, а й художні (фахові) вміння.

На учителів хімії очікуватиме методичний квест та експериментальне завдання в хімічній лабораторії.

Конкурсанти номінації «Зарубіжна література» презентуватимуть майстерність з організації аналізу поетичного твору.

На всіх турах конкурсу проводяться такі випробування:

номінація «Зарубіжна література» – «Майстер-клас», «Методичний практикум», «Практична робота», «Тестування», «Урок»;

номінація «Історія» – «Методичний експромт», «Методичний практикум», «Практична робота», «Тестування», «Урок»;

номінація «Образотворче мистецтво» – «Методичний практикум», «Практична робота», «Проєкт», «Тестування», «Урок»;

номінація «Початкова освіта» – «Методичний експромт», «Практична робота», «Проєкт», «Тестування», «Урок»;

номінація «Хімія» – «Контрольна робота», «Методичний практикум», «Практична робота», «Урок», «Хімічний експеримент».

З метою формування незалежного уявлення про перебіг конкурсу є можливість присутності представників громадських організацій, засобів масової інформації.

У відкритті конкурсу взяли участь Ситницька Оксана Анатоліївна, заступник голови Хмельницької облдержадміністрації, Дупляк Тетяна Василівна, заступник директора Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації, Яримюк Анатолій Степанович, голова Хмельницького обкому профспілки працівників освіти і науки, Очеретянко Віктор Іванович, ректор Хмельницького ОІППО.

До учасників конкурсу з вітальним словом звернулася Козлюк Олена Григорівна, вчитель початкових класів Олешинської гімназії Хмельницького району, переможець конкурсу «Учитель року 2017» в номінації «Початкова освіта» (м. Тернопіль), лауреат премії Верховної Ради України.

 На переможців чекають премії  Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної ради.