12 травня 2025 року в рамках співпраці з кафедрою технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету для здобувачів вищої освіти, які навчаються за ОПП “Середня освіта. Технології та інформатика” першого (бакалаврського) та другого магістерського рівнів, ОПП “Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика” першого (бакалаврського) рівнів у рамках вивчення дисциплін “Цифрові технології в освіті” та “Методика навчання інформатики” була проведена гостьова лекція на тему “Розвиток ШІ компетентності майбутнього вчителя як невід’ємної складової його цифрової компетентності” (лектор – Сологуб Олександра Станіславівна, доктор філософії в галузі педагогічних наук, доцент кафедри психології та інклюзивної освіти, методик природничо-математичних дисциплін і технологій Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка).
Під час лекції Олександра Станіславівна акцентувала увагу присутніх на змісті Рекомендацій щодо відповідального впровадження та використання технологій штучного інтелекту в закладах вищої освіти, проєкті Інструктивно-методичних рекомендацій щодо запровадження та використання технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти, організувала обговорення особливостей використання технологій штучного інтелекту у практиці педагогів засобами цифрових онлайн-ресурсів.
Лекторка зазначила, що в рамках ШІ компетентності педагога, яку описують зараз провідні організації, що опікуються цифровою компетентністю (ЮНЕСКО, Єврокомісія тощо), освітяни повинні уміти використовувати штучний інтелект для підтримки персоналізованого навчального досвіду, застосовувати інструменти штучного інтелекту для організації інтерактивного та захопливого навчання, оцінювання, сприяння розвитку ШІ компетентності здобувачів освіти.
Під час гостьової лекції здобувачі змогли ознайомитись не лише з переліком платформ, сервісів, які інтегрують у собі можливості штучного інтелекту, але й побачити на практиці, як ними користуватись під час уроків у закладах загальної середньої освіти, розглянули варіанти самостійної роботи учнів зі штучним інтелектом. Олександра Станіславівна також продемонструвала новинки навчального контенту на своєму YouTube-каналі “ІКТ в освіті” (список відтворення «Генеративний штучний інтелект»).
Після завершення гостьової лекції здобувачі вищої освіти ставили запитання та отримували вичерпні відповіді.
Щиро дякуємо Хмельницькому національному університету за запрошення, довіру та співпрацю, що сприяє неперервному професійному розвитку педагогів як під час їхнього навчання в університеті, так і впродовж педагогічної діяльності в умовах післядипломної освіти!