10 грудня 2024 р. Хмельницьким ОІППО імені Анатолія Назаренка (методист Анжела Махмутова) був проведений обласний семінар-практикум «Вокально-хорова діяльність на уроках мистецтва».
Захід відбувся на базі Хмельницької музичної школи № 1 імені Миколи Мозгового (директор –Ольга Грибкова).
Анжела Махмутова, методист ХОІППО імені Анатолія Назаренка, акцентувала увагу на значенні вокально-хорової роботи у структурі сучасного уроку мистецтва, на мотивації до співу та вокально-хорової діяльності.
Анна Горпинчук, заступник директора з навчально-виховної роботи Хмельницької музичної школи імені Миколи Мозгового, продемонструвала відмінності та особливості позашкільної мистецької освіти, запропонувала шляхи педагогічного партнерства між закладами загальної середньої освіти та спеціальної мистецької освіти.
Лариса Гринишина, директор комунального закладу освіти у галузі культури мистецької школи «Музична школа імені Миколи Кондратюка» м. Старокостянтинова, познайомила з авторськими розпівками, продемонструвала особливості роботи з «гудошніками» та практичні вокальні вправи на уроках мистецтва у початковій школі.
Людмила Сірук, вчитель-методист музичного мистецтва комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей № 15 імені Олександра Співачука Хмельницької міської ради», поділилась секретами організації та оптимізації вокально-хорової роботи на уроках музичного мистецтва в загальноосвітній школі, провела вправу на розучування фрагменту музичного твору.
Ірина Телюх, керівниця ГО «Відродження традицій Поділля» та фольклорного гурту «Ладовиці», звернула увагу на суттєві відмінності у методиці викладання фольклору. Детально розповіла про різдвяні обрядові традиції подолян, про духовність, про формування та розвиток за допомогою українського фольклору морально-етичних почуттів, ставлень та звичок поведінки дітей та молоді.
Захід вкотре довів, що колектив однодумців та спів зміцнює імунітет, розвиває комунікативні навички, діє як природний антидепресант, надає впевненості та позитиву.