2-3 грудня 2024 року команда регіональних тренерів Хмельниччини (координатор Антоніна Галас) взяла участь у дводенній кластерній координаційній зустрічі-тренінгу щодо реалізації програми підвищення кваліфікації вчителів початкової та базової (5–6 класи) школи з упровадження програми СЕН «Зерна»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів.
«Зерна» – науково обґрунтована програма, яку розробили фахівці Гарвардського університету на основі аналізу понад 50 ефективних програм соціально-емоційного навчання. Згодом її адаптували у формат простих і гнучких ігор, практик і вправ, які легко інтегрувати в освітній процес без додаткових ресурсів. Нині програму імплементують в 12 країнах світу. Програма соціально-емоційного навчання «Зерна» пропонує активності, які можна адаптувати та інтегрувати в освітній процес 1-6 класів закладів освіти.
В Україні впровадження програми відбувається в межах меморандуму про взаєморозуміння між МОН і «Тhe LEGO Foundation» та системної підготовки тренерів, зокрема:
09.10.2024 року проведено онлайн-зустріч, під час якої обговорювалася проблема національної імплементації Програми «СЕН «Зерна». До учасників з вітальним словом звернувся міністр освіти України Оксен Лісовий, наголосивши на надважливому значенні в сучасних складних реаліях української держави розвивати соціально-емоційні навички дітей та молоді.
18.10.2024 року продовжилося знайомство з Програмою «СЕН «Зерна» у форматі онлайн сесії з командою EASEL Lab. Тренери The LEGO Foundation та представники лабораторії з екологічних підходів до соціально-емоційного навчання Гарвардської вищої школи освіти ознайомили регіональних тренерів з сутністю та особливостями роботи за Програмою, залучили учасників до різноманітних активностей, генерування ідей, командної взаємодії. Керівниця освітніх ініціатив The LEGO Foundation в Україні Оксана Рома представила учасникам заходу Дорожню карту реалізації «Програми підвищення кваліфікації «СЕН «Зерна»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів в Україні» для учителів початкової та базової (5-6 класи) школи у 2024-2025 н.р.