Нік:
Пароль:

Хмельницький Інститут Післядипломної Педагогічної Освіти

Меню сайту

Меню користувача

Партнери

Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер
Освіта дорослих важлива, як і освіта дітей
Новини
Новини » Семінари
 
Загальні новиниЗагальні новини
Новини
Накази та листиНакази та листи
Офіційні накази та листи
КонкурсиКонкурси
Різні конкурси які ми проводимо
СемінариСемінари
Інформація по семінарам

Загальна кількість: 1342 новин в 4 категоріях
 
Професор Багрій О.В. – основоположник азербайджанської Шевченкіани.

Інформація по семінарам Круглий стіл до 125-ччя від дня народження науковця.

У Хмельницькому обласному інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося засідання круглого столу, приурочене до 125-річчя від дня народження відомого літературознавця, шевченкознавця, перекладача Багрія Олександра Васильовича.
Уродженець Летичева, він усе свої свідоме життя – із 1922 до 1944 рр. – пов’язав із Азербайджаном. Саме у Баку минув кращий період його науково-педагогічної діяльності. Наш земляк вніс помітний вклад у вивчення і популяризацію української та російської літератури, усної творчості азербайджанського народу. Із 1922 року Багрій О.В. працював викладачем в Азербайджанському університеті, де захистив дисертацію і був удостоєний звання доктора філологічних наук.
Він був фундатором створення в Азербайджані галузевої бібліографії, прискіпливо вивчав фольклор народів Кавказу, здійснював активну науково-видавничу діяльність.
Чільне місце в літературознавчому спадку професора Багрія О.В. посідають його фундаментальні праці, присвячені життю і творчості Т.Г. Шевченка. Подолянин заслужено вважається основоположником нового наукового напрямку в Азербайджані – Шевченкознавства, який продовжують розвивати його учні та послідовники. Глибокі наукові дослідження автор акумулював у своїй праці «Шевченко і Схід».
Загалом перу Багрія О.В. належать більше 100 статей і наукових досліджень з питань літератури, фольклору та бібліографії.
Різнобічна діяльність ученого висвітлена в Азербайджанській науковій енциклопедії, що побачила світ 2011 року .Про все це і вели мову учасники круглого столу – ректор Хмельницького ОІППО, доктор педагогічних наук, професор Берека В.Є., проректор, кандидат історичних наук Вашеняк І.Б., завідувачка кафедри ХОІППО, кандидат філологічних наук Пулатова Л.Й., помічник першого заступника голови Хмельницької ОДА, директор Летичівського НВК №1 Черняховський В.К, доцент Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, кандидат історичних наук Блажевич Ю.І., голова обласного Товариства політв’язнів і репресованих Матвіюк К.І., голова обласної організації Національної спілки письменників України Горбатюк В.І., вчителі української мови і літератури з багатьох шкіл області.
Ішлось зокрема, про подвижницький життєвий шлях Багрія О.В., його плідну перекладацьку та фольклористичну діяльність, глибоку розробку Шевченкіани. Наголошувалося на важливості вивчення та популяризації наукової і творчої спадщини славного сина українського народу та вірного друга Азербайджану Багрія О.В., 125-річчя від дня народження якого відзначається у квітні.
 

Дивіться також зв'язані новини

Результати моніторингу щодо освіти дорослих в Хмельницькому ОІППО
Круглий стіл вчителів світової літератури
Майстер-клас з Яворівського розпису
Відбулося засідання науково-методичної ради ХІОППО
Вітання ректору Хмельницького ОІППО з ювілеєм.