Нік:
Пароль:

Хмельницький Інститут Післядипломної Педагогічної Освіти

Меню сайту

Меню користувача

Партнери

Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер
Освіта дорослих важлива, як і освіта дітей
Новини
Новини » Загальні новини
 
Загальні новиниЗагальні новини
Новини
Накази та листиНакази та листи
Офіційні накази та листи
КонкурсиКонкурси
Різні конкурси які ми проводимо
СемінариСемінари
Інформація по семінарам

Загальна кількість: 1427 новин в 4 категоріях
 
"Інтелект України" очима учасників семінару з Хмельниччини

Новини 26 - 27 січня 2016 року на базі Харківської гімназії № 169 відбувся науково-практичний семінар «Шляхи модернізації початкової освіти в науково-педагогічному проекті «Інтелект України».
Метою семінару було ознайомлення учасників з теоретико-методологічними, методичними та організаційними засадами початкової освіти в науково-педагогічному проекті «Інтелект України».
Учасниками семінару-практикуму були заступники директорів і вчителі початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів України, співробітники обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, науковці Інституту модернізації змісту освіти МОН України, члени науково-методичної ради проекту «Інтелект України».Науково-обґрунтовані коментарі наукових консультантів та керівника проекту переконали учасників семінару в тому, що головна ідея впровадження проекту "Інтелект України" - проблема виховання інтелектуальної еліти нації.
Сутність проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів — сприйняття, пам'яті, мислення, уяви й уваги.
Програма розроблялася таким чином, щоб врахувати вікові особливості учнів, не лише зберегти, а й збільшити їх інтерес до навчання. Завдяки міжпредметним зв'язкам, засобам наочності та відеоматеріалам, об'єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим. Додатково до загальношкільних предметів, програма яких спеціально адаптована, введені нові: "Навчаємося разом", на якому діти розвивають пам'ять за спеціальними методиками, вчаться працювати з інформацією, та предмет "Еврика", на якому учні розвивають творчі, винахідницькі якості, кмітливість, працюють над рішенням складних задач. Завдяки тому, що під час розробки й апробації програми проект мав медико-психолого-психіатричний супровід провідних вчених Інституту здоров'я школярів та підлітків Академії медичних наук України, вдалося побудувати програму так, щоб зберігати оптимальний баланс психофізичного стану дитини, не допускаючи, з одного боку, нервового перезбудження, а з іншого – втоми, втрати цікавості. Крім обов'язкових уроків фізичної культури, кілька разів впродовж кожного уроку учні беруть участь в музичних паузах з елементами фізичних вправ і танцювальних рухів, роблять вправи для очей, застосовують релаксуючі елементи.
За результатами, які демонструють учні проектних класів, Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України навчально-педагогічний проект "Інтелект України" рекомендовано до подальшого впровадження. На сьогодні діти з 19 областей України вже мають можливість навчатись у таких класах.
Спробуємо й ми впровадити "Інтелект України" в практику наших навчальних закладів!

Координатори проекту у Хмельницькій області працівники Гуменюк В.В. та Орловська Н.М.
 

Дивіться також зв'язані новини

Літня школа науковців
Філологічний Олімп
Обласний семінар голів МО вчителів хімії та біології
Семінар методистів психологічної служби
Cемінар-нарадa заступників директорів шкіл-інтернатів