ENCOURSE. Підвищення кваліфікації вчителів англійської мови

English and New Competencies for Ukrainian Reformed School Education (ENCOURSE) — новий курс Британської Ради, розроблений у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та спільно з провідними фахівцями Великої Британії в галузі викладання англійської мови.

Метою ENCOURSE є підтримка вчителів у впровадженні реформи «Нова українська школа» та нових стандартів середньої освіти, що стосуються компетенції медіації у викладанні та навчанні англійської мови.

Курс професійного розвитку ENCOURSE відповідає вимогам Державного стандарту профільної середньої школи та розроблений для українських освітян з урахуванням найкращих практик провідних британських експертів. Завдяки цьому курсу вчителі зможуть навчати учнів старших класів медіації під час викладання англійської мови.

Для пілотної групи учителів англійської мови Хмельницьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка (методист Тетяна Мороз) організовано навчання за програмою цього курсу, яке тривало з 15 лютого до 9 березня. Раз на тиждень учасники працювали зі своїми тренерами у групах – очно, після чого протягом тижня виконували практичні завдання у своїх класах, а також брали участь в індивідуальних чи групових рефлексіях.

Формат навчання (очно-тренінгові зустрічі + практична робота) сприяв активній взаємодії між учасниками та тренерами. Групові рефлексії допомагали осмислити нові підходи, обговорити труднощі та знайти шляхи їх подолання.

Учителі відзначають, що курс має практичну спрямованість і допомагає ефективно інтегрувати компетентності медіації в уроки англійської мови. Завдання, які виконувалися під час курсу, можна було одразу застосовувати в класі.

Учасники відкрили для себе нові інструменти викладання, зокрема, як розвивати в учнів компетенції медіації (наприклад, керування взаємодією та заохочення концептуальної бесіди у груповій роботі, розширення щільного тексту та упорядкування тексту, адаптація мови).

Використання медіації сприяє підвищенню мотивації учнів, оскільки вони більше взаємодіють один з одним та вчаться висловлювати думки різними способами.

Деякі учасники зазначали, що на початку складно було змінювати підхід до навчання, також потрібен час на адаптацію матеріалів, наданих Британською Радою, до власних уроків.

Для учасників навчання створено чудові умови, включно з проживанням та харчуванням. Фінансову підтримку забезпечила Британська Рада.

Загалом, учасники високо оцінили курс ENCOURSE, роботу тренерів Тетяни Декшни та Анни Ройзнер і вважають навчання важливим кроком для покращення викладання англійської мови відповідно до стандартів НУШ.