Нік:
Пароль:

Хмельницький Інститут Післядипломної Педагогічної Освіти

Меню сайту

Меню користувача

Партнери

Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер
Освіта дорослих важлива, як і освіта дітей
Новини
Новини » Семінари
 
Загальні новиниЗагальні новини
Новини
Накази та листиНакази та листи
Офіційні накази та листи
КонкурсиКонкурси
Різні конкурси які ми проводимо
СемінариСемінари
Інформація по семінарам

Загальна кількість: 1402 новин в 4 категоріях
 
Відкритий освітній форум учителів природничих дисциплін у Старокостянтинові

Інформація по семінарам 17 – 18 березня 2017 року в Старокостянтинівському НВК «Спеціалізована школа І ст., гімназія» імені Героя України Сергія Михайловича Бондарчука відбулися чергові фізичні читання, присвячені пам’яті вчителя-Героя, ім’я якого носить заклад.
Відкритий освітній форум учителів природничих дисциплін був зініційований колишніми однокурсниками Сергія Михайловича, а нині відомими успішними людьми – науковцями, працівниками департаменту, керівниками освітніх закладів. Ініціатива була підтримана Національним центром «Мала академія наук України», департаментом освіти і науки Хмельницької ОДА, управлінням освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, Хмельницьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, а також Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація вчителів фізики «Шлях освіти – ХХІ».Відкритий освітній форум, що став уже традиційним, носить ім’я Сергія Михайловича Бондарчука не випадково. Адже Сергій Михайлович не тільки надзвичайно любив свій предмет, але й був творчим, ініціативним учителем, невтомним у пошуку нових підходів до викладання предмета, постійно підвищував свою педагогічну майстерність. Отож продовження його справи, якій він присвятив свою педагогічну діяльність, є найкращим пошануванням пам’яті вчителя і патріота.
Форум, який зібрав творчих, ініціативних педагогів з усіх куточків України, мав на меті ознайомити вчителів природничих дисциплін з сучасними освітніми технологіями, що базуються на використанні передових засобів навчання, окреслити інноваційні ідеї, що можуть бути покладені в основу STEM – орієнтованої освіти, а також популяризувати програми стажування вчителів у міжнародних наукових школах.
17 березня, десята п’ятнадцять. Реєстрацію, яка засвідчила широку географію учасників (Дніпро, Запоріжжя, Нікополь, Дрогобич, Луцьк, Хмельниччина) завершено, і роботу форуму розпочато. З вітальним словом виступила Тетяна Бондарчук – заступник міського голови з гуманітарних питань, дружина вчителя-Героя. Вона щиро привітала всіх учасників фізичних читань від імені всієї громади прадавнього міста, подякувала за збереження світлої пам’яті і продовження справи дорогої їй людини, побажала успішної роботи. Теплим, щирим словом про Сергія Михайловича запам’ятався виступ Блажієвської Валентини Миколаївни – заступника начальника управління – начальника відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освітньої діяльності та організаційного забезпечення департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА. «Це ж як гідно і гарно треба прожити життя, щоб лишити по собі тільки найкращі і найсвітліші спогади», – підкреслила Валентина Миколаївна. Тепло привітали учасників форуму Берека Віктор Євгенійович – доктор педагогічних наук, професор, ректор ХОІППО, Пасічник Анатолій Панасович – начальник управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради. З цікавою і корисною інформацією виступив Чернецький Ігор Станіславович – кандидат педагогічних наук, завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань Наукового центру МАНУ, голова ВГО «Асоціація вчителів фізики «Шлях освіти – ХХІ», який окреслив основні напрямки роботи форуму, зокрема проектні можливості НЦ МАНУ щодо підтримки та забезпечення навчально-дослідницької діяльності учнів навчальних закладів України. З великим інтересом учасники читань слухали Ларису Миколаївну Боднар – директора Старокостянтинівського НВК, яка не без гордості за ввірений їй колектив презентувала роботу закладу в напрямку наукових досліджень і досягнення високої результативності вихованців завдяки спільній і злагодженій співпраці учня і вчителя.
Коротка перерва – і форум переходить у практичну площину. В аудиторіях розпочинається робота освітніх тренінгових платформ, відбувається представлення сучасних українських проектів. Тренінг з педагогічної підтримки дослідницької діяльності учнів проводить Полухін Н. І. – кандидат пед. наук, провідний науковий співробітник відділу дидактичного моделювання НЦ МАНУ. Кандидат пед. наук І. С. Чернецький на своєму занятті формував навички роботи з сучасним обладнанням, зокрема з комплексом «Енштейн», що містить різні датчики (виробництво – Ізраїль), а також із комплексом «Електорвимірювач» житомирського виробництва, яке, у чому переконалися учасники тренінгу, нічим не поступається зарубіжним аналогам. Учителі природничих наук, працюючи з цим сучасним обладнанням, легко визначали різні фізичні величини. «Це просто фантастика, – ділиться враженнями вчитель фізики Старокостянтинівського НВК Ж. І. Хмельовська. – Буквально за кілька секунд можна визначити будь-яку фізичну величину, зокрема РН води, рівень освітленості приміщення, навіть серцебиття і вологість подиху людини».
В. Гудзь – завідувач науково-методичним центром ХОІППО та С. Д. Вапнічний – учитель фізики й інформатики Старокостянтинівського НВК, учитель-методист на своєму тренінгу ознайомлювали учасників із досвідом участі вчителя в міжнародних проектах і співпрацею з міжнародними науковими школами, адже вони нещодавно стажувалися у Швейцарії, у Центрі ядерної фізики, як учасники такого проекту.
Відкритий освітній форум виявився не тільки представницьким і не тільки цікавим. Він відкрив нові можливості для творчих учителів, згуртував їх навколо ідеї розвитку науково-дослідницьких здібностей учнів, а особливо – навколо ідеї практичного застосування здобутих знань. І організатори форуму, і його учасники переконані: фізичним читанням – бути!
 

Дивіться також зв'язані новини

Хмельницький ОІППО – лауреат Всеукраїнської виставки
Свято обдарованості у Хмельницькому
Семінар-нарада завідувачів Р(М)МК (НМЦ)
Новий сайт Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА
«Хмарні сервіси в освіті» у Летичівській гімназії