Нік:
Пароль:

Хмельницький Інститут Післядипломної Педагогічної Освіти

Меню сайту

Меню користувача

Партнери

Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер
Освіта дорослих важлива, як і освіта дітей
Новини
Новини » Семінари
 
Загальні новиниЗагальні новини
Новини
Накази та листиНакази та листи
Офіційні накази та листи
КонкурсиКонкурси
Різні конкурси які ми проводимо
СемінариСемінари
Інформація по семінарам

Загальна кількість: 1444 новин в 4 категоріях
 
Особливості навчання дітей з аутизмом

Інформація по семінарам 19 жовтня 2016 року обласним науково-методичним центром дошкільної, початкової, спеціальної та інклюзивної освіти Хмельницького ОІППО (завідувач А.В.Галас, методист Н.Г.Грицюк) проведено обласний семінар «Особливості та методи навчання дітей з аутизмом». Цей семінар зібрав не лише вихователів шкіл-інтернатів, вчителів інклюзивного, індивідуального навчання загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють з дітьми з аутизмом, а й вихователів ДНЗ, корекційних педагогів, практичних психологів, методистів, спеціалістів відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад, відповідальних за освіту дітей з особливими освітніми потребами, представників громадської організації батьків дітей з аутизмом «Я можу». Основна мета заходу - дати педагогічній громадськості більше інформації про проблеми, сучасні методики та технології реабілітації та навчання дітей з аутизмом, ознайомити з досвідом роботи щодо удосконалення існуючих та впровадження нових форм і методів корекційної роботи з дітьми аутичного спектру.


У роботі семінару взяли участь: директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА О.І.Фасоля, головний спеціаліст Департаменту А.А. Марисюк, ректор Хмельницького ОІППО доктор педагогічних наук, професор В. Є. Берека, проректор з науково-методичної роботи ХМОІППО О.Ф.Попик., позаштатний головний дитячий лікар-психіатр Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Р.М.Антонюк.
Відкрив семінар проректор ХМОІППО О.Ф.Попик, який ознайомив учасників з метою, завданнями та очікуваними результатами від заходу, адже процес введення дітей з порушеннями в розвитку в освітній простір повинен бути продуманим і підготовленим.
З вітальним словом виступив директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА О.І.Фасоля, який акцентував увагу на сучасних тенденціях державної політики щодо реалізації основних вимог оновлення змісту і форм професійної діяльності педагогів, в тому числі на вдосконаленні фахової підготовки педагогічних кадрів до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в ДНЗ та ЗНЗ.
Дитячий лікар-психіатр Р.М.Антонюк ознайомила присутніх з діагностичними характеристиками, причинами захворювання, ознаками та особливостями супроводу дітей з аутизмом. Методист спеціальної, інклюзивної освіти ХМОІППО Грицюк Н.Г. інформувала про стратегії освітньої діяльності організації повноцінного розвитку, навчання та соціальної адаптації дітей аутичного спектру. Досвідом роботи і практичними напрацюваннями дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів щодо інтегрування дітей з аутизмом, вибору та використання різних ефективних методик, альтернативної комунікації при навчанні, сучасних технологій реабілітації, занять, підходів, перетворення гри, творчості та спілкування на терапію ділилися, спілкуючись з аудиторією, Т.Г.Олійник, методист спеціальної, інклюзивної освіти управління освіти і науки м.Кам’янця-Подільського та Т.В.Захаревич-Любченко, методист психологічної служби управління освіти м.Нетішина. Майстер-класи з проведення занять з дітьми-аутистами продемонстрували Галах Т. В. - практичний психолог ДНЗ №9 м. Нетішина, Купчак О. М. – вчитель-логопед ЗОШ І-ІІІ ст. №7 м.Кам’янця-Подільського, Свідерська М.М. – корекційний педагог, вчитель-логопед Кам’янець-Подільського БНРЦ. Вони ознайомили учасників семінару з вітчизняними і зарубіжними методиками корекційної роботи з дітьми-аутистами, продемонстрували корекційно-розвивальні, навчальні технології, посібники, дидактичний матеріал, розвиваючі іграшки, фрагменти корекційних занять, методичні матеріали. Цікавим і змістовним був виступ Гурніцької О.В., голови громадської організації батьків Допомога дітям з аутизмом та іншими психомовленнєвими особливостями розвитку «Я можу». Із заключним словом виступила головний спеціаліст департаменту освіти і науки облдержадміністрації Марисюк А.А.
Такі зустрічі, на думку учасників семінару, дадуть змогу підготувати педагогів і психологів до практичної діяльності в галузі корекційної педагогіки та допоможуть у нагальних проблемах фахівцям, які працюють з дітьми аутичного спектру.