Нік:
Пароль:

Хмельницький Інститут Післядипломної Педагогічної Освіти

Меню сайту

Меню користувача

Партнери

Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер
Освіта дорослих важлива, як і освіта дітей
Новини
Новини » Семінари
 
Загальні новиниЗагальні новини
Новини
Накази та листиНакази та листи
Офіційні накази та листи
КонкурсиКонкурси
Різні конкурси які ми проводимо
СемінариСемінари
Інформація по семінарам

Загальна кількість: 1427 новин в 4 категоріях
 
Маршрут безпеки

Інформація по семінарам


26-28 квітня відбувся семінар-тренінг психологів і соціальних педагогів області з питань впровадження інтерактивної виставки «Маршрут безпеки» в практику роботи навчальних закладів. Тренінг проведено Центром виховної роботи ХОІППО спільно з обласним еколого - натуралістичним центром учнівської молоді.
«Маршрут Безпеки» – це сучасний комунікативний інструмент для обговорення з молоддю питань репродуктивного здоров’я, профілактики ВІЛ/СНІДу та ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом). «Маршрут» поєднує комунікаційні, тренінгові, ігрові методи у рамках одного 1,5-годинного заходу для 50-60 учасників.

Методологія «Маршруту Безпеки» сприяє розвитку здатності та бажанню молоді спілкуватися і ділитися з іншими знаннями та думками щодо питань репродуктивного здоров’я, пов‘язаних з ними цінностей та ставлень. Завдяки дискусіям у групі однолітків, учасники розвивають здатність мислити критично та незалежно. Вони вчаться пов’язувати свої особисті поведінкові ризики із можливими наслідками та починають розробляти власні профілактичні стратегії.
Стандартний «Маршрут Безпеки» складається з п’яти станцій, на кожній з яких висвітлюється актуальна тема з життя молоді. Станції обладнані дошкою-стендом та супроводжуються яскравими кольоровими матеріалами. Біля кожного стенду працює фасилітатор, який пояснює завдання відповідної станції, мотивує учасників до активної участі в запланованій презентації та пропонує висловлювати свої думки і обмінюватись особистісним досвідом, залучає до активної співпраці у групі. Основна мета дискусій – навчитись один від одного. Фасилітатори уважно стежать за дискусією та, при потребі, направляють її. Робота на кожній станції триває 15 хвилин. Коло із п’яти стендів дозволяє учасникам пересуватись з однієї станції до іншої за визначеним «маршрутом» та відкривати для себе нові аспекти тематики репродуктивного здоров’я, профілактики ВІЛ та ІПСШ тощо.
Тематика «Маршруту Безпеки»:
• Життя з ВІЛ: як реагувати на діагноз «ВІЛ-інфекція». Учасники одержують інформацію про те, де за потреби можна отримати професійну консультацію та допомогу. Крім того, учасники вчаться взаємодіяти з ВІЛ-позитивними людьми, уникаючи дискримінації та упередженого ставлення, аналізують малюнки із ситуаціями з повсякденного життя та, дискутуючи, оцінюють ризики передачі ВІЛ.
• Шляхи передачі ВІЛ: учасники обговорюють та оцінюють життєві ситуації з точки зору ризику передачі ВІЛ-інфекції, та вчаться захищати себе від інфікування.
• ВІЛ/СНІД: питання та відповіді: мета станції – заохотити молодь нести відповідальність за своє здоров‘я та виробити власні стратегії здорового способу життя. Учасники мають можливість задати особисті питання, пов'язані з ВІЛ, та оцінити ступінь власної вразливості до ВІЛ-інфекції, а також визначити необхідні способи захисту.
• Твоє життя – твій вибір: дискусія щодо переваг утримання від ранніх статевих стосунків, сприяння розвитку навички приймати виважені рішення та брати за них відповідальність.
Учасники тренінгу зустрілися та поспілкувалися з головним лікарем обласного центру боротьби з ВІЛ/СНІДом Касяндруком О.П., відвідали інтерактивну виставку «Маршрут безпеки» та ознайомилися з системою виховної роботи опорного навчального закладу з превентивного виховання НВК №9 м. Хмельницького.
Упродовж трьох днів проходило інтенсивне навчання з питань збереження репродуктивного здоров’я, розвитку відповідальної поведінки дітей і молоді, методології проведення та впровадження «Маршруту безпеки». Педагогічні працівники мали змогу удосконалити свої професійні навички, зокрема, навички фасилітатора та координатора інтерактивної виставки.
Також було проведено заняття для дев’ятикласників СЗОШ І-ІІІст. № 29 м. Хмельницького, в ході якого учні відповіли на запитання пре- та пост- тестів з питань шляхів передачі ВІЛ-інфекції, шляхів захисту, відповідальної поведінки та толерантності. Аналіз відповідей старшокласників свідчить про дієвість даного педагогічного методу щодо підвищення рівня поінформованості учнів з питань збереження репродуктивного здоров’я та сприяння розвитку навички прийняття рішення та відповідальності за власні вчинки.
 

Дивіться також зв'язані новини

Модернізація управління розвитком закладу освіти
Вітання призеру
Творча майстерня шкільних бібліотекарів
У Хмельницькому ОІППО підбили підсумки освітянського інфтернет-форуму
Особливості навчання дітей з аутизмом