Нік:
Пароль:

Хмельницький Інститут Післядипломної Педагогічної Освіти

Меню сайту

Меню користувача

Партнери

Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер
Освіта дорослих важлива, як і освіта дітей
Новини
Новини » Семінари
 
Загальні новиниЗагальні новини
Новини
Накази та листиНакази та листи
Офіційні накази та листи
КонкурсиКонкурси
Різні конкурси які ми проводимо
СемінариСемінари
Інформація по семінарам

Загальна кількість: 1443 новин в 4 категоріях
 
ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТА ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ ТА ШЛЯХИ РЕФОРМУВАННЯ

Інформація по семінарам 17 листопада 2015 року на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за ініціативи та сприяння директора Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації Олега Івановича Фасолі відбувся обласний науково-практичний семінар з питань підвищення якості екологічної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах області.
Відкрив семінар Віктор Євгенович Берека, ректор Інституту, доктор педагогічних наук, професор. У вітальному слові Віктор Євгенович звернув увагу присутніх на значимість екологічних знань, норм екологічної відповідальності у сучасному суспільстві.
О.І. Фасоля розкрив шляхи поліпшення якості екологічної освіти, зосередивши увагу на ролі її екологічного аспекту у формуванні екологічної компетентності, нової екологічної культури і етики.
У роботі семінару взяли участь науково-педагогічні працівники відділу моніторингу та оцінювання якості освіти Інституту педагогіки НАПН України. Старший науковий співробітник відділу, кандидат педагогічних наук Лідія Семенівна Ващенко розкрила особливості оцінювання рівня сформованості предметних компетентностей школярів засобами тестових технологій. Про сучасне ресурсне забезпечення, особливості використання та оцінювання тестів з природничих дисциплін розповіла кандидат педагогічних наук, науковий співробітник відділу моніторингу Антоніна Вікторівна Гривко.


З методами аналізу тесту екологічної компетентності познайомив учасників семінару аспірант Інституту педагогіки Національної АПН України Леонід Іванович Середа. Старший науковий співробітник відділу, кандидат фізико-математичних наук Віктор Георгійович Паньков у своєму виступі розкрив роль і значення процесу формування міжпредметних компетентностей засобами математичних задач.
Для участі у роботі семінару були запрошені завідувач кафедри екології Хмельницького національного університету, доктор сільськогосподарських наук Наталія Геннадіївна Міронова і доцент кафедри, кандидат біологічних Лілія Степанівна Юглічек. Наталія Геннадіївна у виступі звернула увагу присутніх на роль громадських організацій у формуванні активної екологічної позиції молоді, а Лілія Степанівна показала значення шкільної екологічної освіти у професійному самовизначенні випускників школи.
Акцент на значенні системи позашкільної освіти у формуванні екологічної культури молоді зробив директор Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді В.В. Климчук, який ознайомив учасників семінару з напрацюваннями і досягненнями закладу за останні роки, також вніс пропозицію щодо розробки Комплексних заходів з екологічної освіти і виховання та формування екологічної культури учнівської молоді Хмельниччини на 2015-2020 роки та раціонального використання в системі екологічної освіти здобутків передового педагогічного досвіду творчо працюючих педагогів і колективів навчальних закладів.
З цілями та завданнями моніторингових досліджень щодо стану вивчення екології в 11 класах та рівня сформованості екологічної культури у майбутнії випускників загальноосвітніх навчальних закладів виступила проректор з наукової роботи та моніторингу якості освіти ОІППО Ірина Богданівна Вашеняк.
У практичній частині семінару було проведено два майстер-класи з питань формування екологічної культури школярів. Учитель біології і екології ЗОШ І-ІІІ ст. № 21 м. Хмельницького, вчитель-методист Ганна Іванівна Стельмащук разом із своїми учнями показали інсценований виступ шкільної агітбригади «Будь людиною».
Цікаві форми роботи з учнями продемонструвала вчитель біології і екології, вчитель-методист Староушицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів екологічного напрямку Марина Василівна Юрченко. Школа, у якій працює Марина Василівна, є центром просвітницької роботи з питань екологічної освіти і виховання. Участь у Міжнародних і Всеукраїнських конференція, конкурсах громадських ініціатив, форумах, проектах, Малій академії наук України - це те, чим живе учитель та її учні.
Більш детально з досвідом роботи М.В. Юрченко можна ознайомитись за посиланням: http://hoencum.km.ua/?page_id=919
На завершення роботи семінару ректор Інституту В. Є. Берека висловив сподівання, що проведений захід стане знаковим в науково-педагогічній діяльності інституту та області загалом за даним напрямком роботи та сприятиме подальшому розвитку екологічної освіти на Хмельниччині.