Нік:
Пароль:

Хмельницький Інститут Післядипломної Педагогічної Освіти

Меню сайту

Меню користувача

Партнери

Безлимитный хостинг, бесплатный домен, бесплатный хостинг, Хостинг, dedicated, сервер, хостинг в Европе, хостинг в Германии, выделенный сервер
Освіта дорослих важлива, як і освіта дітей
Новини
Новини » Семінари
 
Загальні новиниЗагальні новини
Новини
Накази та листиНакази та листи
Офіційні накази та листи
КонкурсиКонкурси
Різні конкурси які ми проводимо
СемінариСемінари
Інформація по семінарам

Загальна кількість: 1444 новин в 4 категоріях
 
На базі закладів освіти і лісгоспів Хмельниччини відбувся IХ Всеукраїнський зліт

Інформація по семінарам Впродовж чотирьох днів, з 8 по 11 вересня 2015 року, проходив IХ Всеукраїнський зліт учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів із 22-х областей України (крім окупованих територій) на базі державних лісогосподарських підприємств та закладів освіти мальовничого подільського краю. Цей напрямок юннатівської роботи здавна посідає особливе місце в школах і системі позашкілля нашої країни, має постійну підтримку від лісівників та користується неабиякою популярністю серед школярів.
На Зліт прибули демонструвати свої знання і здобутки практичної лісогосподарської діяльності та обмінюватись досвідом вихованці кращих учнівських лісництв України - переможці обласних зльотів. А фахівці з обласного управління лісового та мисливського господарства і обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді підготували для гостей насичену програму пізнання нового, обміну досвідом, праці та відпочинку.


Стартувало свято у Хмельницькому палаці творчості дітей та юнацтва. Тут же у просторому холі розгорнулася потужна виставка-презентація досягнень діяльності учнівських лісництв, яку представили юні лісівники разом зі своїми керівниками-учителями і лісівниками-наставниками з базових державних лісогосподарських підприємств. Яскраві банери, звіти про результати різноманітних напрямів роботи: навчальної наукової експериментально-дослідницької, агітаційно-просвітницької, методичної та профорієнтаційної. А також - численні нагороди за перемоги у всеукраїнських та міжнародних конкурсах і учнівські наукові роботи, навчальні посібники, наочності і колекції зразків насіння, кори, зрізів деревини лісових порід...
Деякі учасники, як-от гості з Волині й Кіровоградщини, проявили креативність, прикрасивши свої експозиції дарами лісів та заготовками з них.
Юні лісогосподарі запрошували відвідувачів посмакувати гостинцями із цілющої скарбниці лісу: ягодами, горішками, джемами та вареннями, медом, пиріжками з ягідною начинкою, смачними напоями та духмяними чаями.
А в актовому залі Палацу гостей форуму урочисто привітали перший заступник голови обласної ради Віктор Адамський, заступник керівника апарату облдержадміністрації Василь Климчук, начальник відділу науки та зв’язків з громадськістю управління використання лісових ресурсів та науки Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Корнієнко, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Лісовий, представник Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України Петро Мазур, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Фасоля, творчі колективи юних хмельничан.
Звісно ж, зустрічали своїх побратимів з усіх областей України і, так би мовити, «винуватці» усього цього велелюдного зібрання - юні лісівники Пліщинського учнівського лісництва Шепетівського району на чолі зі своїм керівником - вчителем хімії, добре знаним на теренах рідного краю, а тепер і в усій Україні, ентузіастом юннатівської справи Миколою Андрійовичем Зведенюком. Адже саме вони торік привезли на Хмельниччину Кубок гран-прі з VIII Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв, що відбувся на Волині, де й вибороли серед 18 команд України для Хмельницької області почесне право вперше проводити такий знаковий захід.
І справді, нині юним лісівникам Хмельниччини і їхнім наставникам та опікунам є про що звітувати, ділитися досвідом. Саме ця галузь позашкілля, маючи дбайливу підтримку лісівників, тут добре розвивається. За словами начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Віталія Лісового, на Хмельниччині активно працює 45 учнівських лісництв (приміром, на Волині їх - 42, на Дніпропетровщині – 13, авт.), і 34 з них створені за безпосередньою участю працівників державних лісових підприємств. За кожним шкільним лісництвом закріплені зелені квартали, де діти й трудяться, допомагаючи лісівникам, оволодівають азами професії лісівника і проводять дослідницьку роботу. Допомагають і заготовляти насіння, і вирощувати сіянці та саджанці у розсадниках, висаджують і доглядають лісові культури, стежать за санітарним станом лісу, ведуть біологічні та фенологічні спостереження, активно беруть участь у заходах акції «Майбутнє лісу - в твоїх руках». Лісівники ж відкривають для дітей навчальні класи при лісництвах, забезпечують їх усім необхідним обладнанням, бібліотечками фахової літератури, надають педагогам кваліфіковану допомогу на практичних заняттях та всіляку підтримку юній зміні.
Профорієнтаційна робота, виховання у молоді високої екологічної культури, любові до лісу, природи, за словами керівника, - одне із пріоритетних завдань для лісівників. Співпраця лісівників з освітянами дає гарні плоди, бо не зменшується, а постійно зростає число шкільних учнівських лісництв та дітей, які залучаються до корисного, і чимало з них обирають професії, пов’язані з лісовою, або природоохоронною галуззю.
Серед кращих в області Віталій Лісовий назвав сім шкільних учнівських лісництв при Шепетівському та Славутському лісгоспах, зокрема, Пліщинське, Полянське та Голицьке. У Хмельницькому районі - Масівецьке, У Кам’янець-Подільському - Кадиєвецьке, в Ізяславському - Михлянське.
Загалом же, за даними Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, юні лісівники краю, у тому числі й вихованці 21 профільного гуртка у позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладах в цьому році доглядають 1205 гектарів лісу і навчаються основам лісогосподарської справи.
А всього в Україні нині, за словами представника Державного агентства лісових ресурсів Петра Корнієнка, діє 602 учнівських лісництва, в яких є 16000 школярів. Під їхнім піклуванням 60 тисяч гектарів лісу. Щорічно вони висаджують сотні тисяч кущів та дерев у містах і селах. Діти залучаються до підгодівлі мешканців лісу, виготовляють штучні гніздівлі, огороджують мурашники, вирощують лікарські рослини... Головне ж завдання працівників галузі та їхніх вихованців - заліснити територію держави, рівняючись на європейські показники, до яких українцям ще дуже далеко.
Натхненні вітальними словами та побажаннями, учасники команд жвавими виступами, фото й відео-демонстраціями, поетично-пісенним дійством презентували свою діяльність та її результати. А успішну практичну роботу учнівських лісництв Хмельницької області учасники зльоту побачили на прикладі Пліщинської ЗОШ I-III ступенів Шепетівського району.
Це єдина школа області, нагороджена Почесною грамотою Національної академії наук України за активну наукову і практичну діяльність учнів, а також єдина в Україні школа, яка самостійно створила унікальний природозаповідний куточок в лісовому урочищі «Адамове займисько». А ще вихованці гуртка юних лісівників під керівництвом свого учителя Миколи Зведенюка та шефів із державного підприємства «Шепетівський лісгосп», зокрема його керівника Володимира Сасюка, власними руками створили для школи й рідного села унікальний дендропарк площею 2,5 гектара і розарій на грантові кошти, які виграв їх учитель. Кредо вчителя хімії Миколи Андрійовича: «Від члена учнівського лісництва - до кандидата наук». І результат його самовідданої педагогічної праці - когорта учнів, які щорічно один за одним ставали і стають студентами, аспірантами, кандидатами наук.
Учасники делегацій зацікавлено ознайомилися з роботою гостинних лісівників Шепетівського лісгоспу, учнівських лісництв Шепетівщини і Кам’янеччини, відвідали Шепетівський та Кам’янець-Подільський міські еколого-натуралістичні центри учнівської молоді, ботанічний сад Кам’янець-Подільського державного аграрно-технічного університету, музей Миколи Островського в Шепетівці, старе місто і фортецю в Кам’янці-Подільському.
У середу 9 вересня понад 150 учасників Зльоту побували в Хмельницькому ОЕНЦУМ, де їх привітно зустрічали з великими пахучими короваями в руках Василь Васильович Климчук - від імені керівництва облдержадміністрації, Василь Васильович Ваків - від імені шефів-спонсорів АКБ «ПІВДЕННИЙ» та Василь Васильович Климчук - від імені натуралістів Хмельниччини, а кожен з гостей мав нагоду загадувати свої бажання та згодом скуштував смачний подільський коровай під час перерви на каву-брейк.
Згідно з програмою, на базі обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді юні лісівники захищали свої індивідуальні й командні науково-дослідницькі роботи на лісогосподарську тематику, а оцінювали їх рівень презентації та знань 4 поважних доктори наук в галузі природничих наук, 10 провідних фахівців лісового господарства і керівників кращих учнівських лісництв області та голова журі з Національного ЕНЦУМ.
Для вчителів-наставників юних лісівників проводилися тематичні педагогічні читання «Реалізація завдань сучасного трудового виховання неповнолітніх у контексті педагогічної системи В.О.Сухомлинського», під час яких тут використовувались інноваційні підходи до процесу позакласної роботи та вчителювання, раціонального використання натуралістами сучасних змістовних і якісних вітчизняних першоджерел високого ґатунку в процесі педагогічних читань для пошуку спільних прогресивних думок та ідей, обміну досвідом трудового виховання школярів, проведення практичних навчально-виховних і семінарських занять в системі загальної та позашкільної освіти, систематичного вивчення, пропагування, розповсюдження і запровадження передового педагогічного досвіду освітянами в школах і позашкільних закладах.
Володарем Гран-прі цьогорічного Зльоту учнівських лісництв і почесного права - приймати ювілейний Х Зліт у наступному році, стала команда юних лісівників Трушівського шкільного учнівського лісництва «Лісівник» Чигиринського району Черкаської області. Вони й отримали Диплом переможця та Кубок гран-прі і нагороджені цінним подарунком - кольоровим фотопринтером «Еpson Stylus XP 100» з функціями сканування, копіювання, друкування, Wi-Fi та системою безперервної подачі чорнил, а на додачу ще й комплект фотопаперу New Toney (200 листів) і комплект оригінальних чорнил.
А першу сходинку ІХ Зльоту посіла команда юних лісівників Пліщинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Шепетівського району Хмельницької області й отримала у нагороду цінний подарунок - бінокль «Yukon 20х50 Woodworth» та Свідоцтво про присвоєння почесного звання «Зразкове учнівське лісництво».
Два других місця посіли команди Утківського шкільного лісництва Харківського району Харківської області та Компаніївського учнівського лісництва «Зелена планета» Компаніївської ЗОШ І-ІІІ ст. Кіровоградського району Кіровоградської області, які нагороджені Дипломом ІІ ступеню і цінними подарунками - фотоапаратами «Canon IXUS 145 Silver».
Третє місце розподілили між собою команди Дорогинського і Пилиповецького учнівських лісництв Київської області, команда Карапчіївського учнівського лісництва Вижницького району Чернівецької області та команда учнівського лісництва «Паросток» Крижопільської ЗОШ І-ІІІ ст. Вінницької області, які отримали в нагороду Диплом ІІІ ступеню і цінні подарунки - біноклі «Konus Army 10х50».
Також відзначилися команди учнівських лісництв з Сумської, Одеської та Київської областей і були нагороджені заохочувальними призами - біноклями «Alpen Sport II 8х21 Green» за виставку-презентацію.
Грамотою Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації та Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства і цінним подарунком - флеш-пам’яттю до комп’ютера 64 GB «Silicon Power Ultima II Silver» - за зайняте І місце та високий рівень виконання і захисту науково-дослідницької роботи нагороджена вихованка Пліщинського учнівського лісництва, одинадцятикласниця Семенюк Наталія Петрівна.
Гідно відзначено й усіх інших переможців-конкурсантів та юних і дорослих лісівників, науковців та педагогів - активних учасників цього заходу.
Кожен учасник Зльоту отримав ряд різноманітних роздаткових матеріалів навчального й методичного змісту, цікаві й красиві книги «Гриби Хмельниччини», «Птахи Хмельниччини», інформаційні буклети від юннатів і гарні подарунки на добру згадку від лісівників та освітян області.
Про повноцінне матеріальне забезпечення заходів, нагороди і подарунки учасникам Зльоту юних лісівників подбали в Хмельницькій облдержадміністрації, обласному управлінні лісового та мисливського господарства, Департамент освіти і науки та шефи-спонсори хмельницьких натуралістів - колектив банківських працівників Хмельницького регіонального відділення АКБ «ПІВДЕННИЙ».
Гості щиро дякували організаторам за чудову організацію форуму, цікавий досвід і плідне спілкування та незабутні враження про Хмельниччину.
В ознаменування ІХ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, його юні й дорослі учасники з 22-х обласних делегацій висадили пам’ятну алею хвойних рослин (22 туї) на території центральної частині Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва і встановили там пам’ятний знак.
Сподіваємось, що цей Зліт стане стимулом до розвитку мережі учнівських лісництв у закладах освіти, залучення нових когорт школярів до лісогосподарської й природоохоронної справи в кожному куточку нашої Вітчизни і залишиться яскравою сторінкою 90-го ювілейного року в історії юннатівського руху в Україні.